Organiczna fermentowana lukrecja w proszku (DR. MERCOLA®) - 60 g

Solspring® Biodynamic® organiczna fermentowana lukrecja w proszku

Lukrecja to bylina, która naturalnie występuje w regionie śródziemnomorskim. Od stuleciu jest ona ceniona za swoje właściwości odżywcze i prozdrowotne. Wzmianki o lukrecji można znaleźć nawet w egipskim papirusie i asyryjskich tabliczkach glinianych.

Dzisiaj korzeń lukrecji jest ogólnie dostępny nawet w postaci organicznych produktów.  Lukrecja wchodząca w skład produktu Solspring® Biodynamic® Organic Fermented Licorice Powder pochodzi z upraw na terenie oazy Bahariya Oasis w Egipcie, gdzie wykorzystywane są metody rolnictwa biodynamicznego (prekursora współczesnego rolnictwa ekologicznego).

Dobrze napowietrzona gleba i ciepły klimat w tym regionie tworzą idealne warunki dla upraw i obfitych zbiorów.

Po raz pierwszy wysokiej jakości produkt rolnictwa biodynamicznego poddano procesowi fermentacji, aby:

•    zredukować zawartość cukru do 0 g w porcji
•    zwiększyć biodostępność
•    wzmocnić aktywność antyoksydacyjną lukrecji

Dzięki wykorzystaniu nowych, kompleksowych testów odkryto, że produkt z fermentowaną lukrecją zawiera więcej polifenoli w porównaniu z produktem, który nie został poddany fermentacji.

Po raz pierwszy udało się  poddać produkt rolnictwa biodynamicznego procesowi fermentacji, choć nie było to łatwe zadanie.

Składniki: organiczny sproszkowany korzeń lukrecji

Porcja dzienna (½ łyżeczki): organiczny sproszkowany korzeń lukrecji 1,2 g.

Wartość odżywcza w 100 g: wartość energetyczna 417 kcal; tłuszcz: 0 g, kwasy tłuszczowe nasycone: 0 g, węglowodany: 83 g, w tym: błonnik: 83 g, cukier 0 g; białko: 0 g; sód: 0 g.

Sposób użycia: lukrecja w proszku to doskonały dodatek do potraw, koktajli lub wypieków. Proszek można również dodać do ciepłej wody i wypić jak herbatę.

Sposób przechowywania: przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Importer i dystrybutor: Kenay Sp. J., ul. Częstochowska 25, 62-800 Kalisz, tel. 62 757 35 88/89, www.kenay.com.pl

Kraj pochodzenia: USA

Producent: Dr Mercola, USA

16 innych produktów w tej samej kategorii: