sEM Teich, BIO - naturalny uzdatniacz wody do biotopów (środowiskowa część ekosystemu), stawów kąpielowych, jezior kąpielowych, rybnych i stawów ozdobnych ze skutecznymi mikroorganizmami z ponad 80 różnych szczepów drobnoustrojów zapewnia zrównoważone środowisko wodne.
Zastosowanie:
- poprawia jakość wody
- ogranicza inwazję osadów i glonów
- poprawia środowisko podczas hodowli ryb
- usuwa nieprzyjemnych zapach z beczek deszczowych i cystern
Jest to czysty produkt naturalny, bez inżynierii genetycznej i środków chemicznych.
Produkt BIO - certyfikowana uprawa ekologiczna w Niemczech.
Składniki: mikroorganizmy, organiczny syrop ze słodu jęczmiennego, środki homeopatyczne.
Sposób użycia: stosować 1 litr produktu na 10 metrów sześciennych wody 2 – 6 razy w roku od kwietnia do października, w postaci czystej lub rozcieńczonej wodą (1:5).
Zbiorniki wodne to złożone i bardzo zróżnicowane siedliska, które stale się zmieniają. Wielu właścicieli stawów ma problem z nadmiarem glonów i mętniejącą woda. Przyczynę prawie zawsze można przypisać brakowi równowagi w środowisku i nieprawidłowemu działaniu układu krążenia wody w przyrodzie. Skuteczne mikroorganizmy, hodowane z dużą miłością i troską, stabilizują obieg wody, ograniczają rozwój glonów i przywracają równowagę ekologiczną. Krystalicznie czysta woda aż do samego dna, piękne i mocne rośliny wodne oraz żywe ryby to efekt i marzenie każdego właściciela stawu kąpielowego, rybnego lub ozdobnego.
Wiele innych produktów obiecuje osiągnięcie tego samego rezultatu, począwszy od chemicznych środków przeciw algom, poprzez filtry mechaniczne, lampy UV itp. To właściwie oczywiste, że niczego w przyrodzie nie da się naprawić za pomocą technologii lub chemii; dlatego trzeba polegać na sile natury i dobrych bakteriach, które są za to odpowiedzialne.
Stan wody jest zawsze kwestią równowagi składników odżywczych. Są one głównie przenoszone do wody przez środowisko. Pyłki, liście, kurz, odchody zwierzęce i wiele więcej osiedlają się w wodzie. Gdy woda paruje, zanieczyszczenia się mnożą. Algi są naturalnym składnikiem wody. Pomagają w samooczyszczaniu. Tworzy się osad, jako zbiornik utraconych składników odżywczych.
Problematyczne staje się, gdy w tym osadzie pojawia się gnicie. Następnie składniki odżywcze (głównie fosfor) wracają do obiegu wodnego. Nazywa się to nawożeniem wewnętrznym, które sprzyja wzrostowi glonów. Dlatego ważne jest regularne odsysanie osadu i usuwanie składników odżywczych z wody poprzez wycinanie i usuwanie roślin wodnych. Bardzo ważne jest także zaopatrzenie wód w tlen.
Ciężko pracujące, skuteczne mikroorganizmy pomagają w naturalny sposób zapobiegać gniciu osadu i podłoża. Pozwala to na rozbicie osadu i sprzyja wzrostowi odpowiednich roślin wodnych. Zabiegi z użyciem skutecznych mikroorganizmów powinny odbywać się przede wszystkim wiosną i jesienią.
Kraj pochodzenia: Niemcy