Szukaj na blogu

UWAGA

 
 

Szanowni Państwo

Z powodu sytuacji pandemicznej na świecie, ograniczeń w transporcie oraz wydłużonego przestoju w pracy niektórych zakładów produkcyjnych, mogą występować czasowe modyfikacje opakowań używanych do konfekcjonowania suplementów diety firmy Kenay. Obecnie używane opakowania (do niektórych suplementów: pakowanych po 240 i 300 kaps. oraz sproszkowanych) to: butelki apteczne białe z zatrzaskowym zamknięciem. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Z poważaniem

Zespół Kenay


Z powodu sytuacji pandemicznej na świecie, ograniczeń w transporcie oraz wydłużonego przestoju w pracy niektórych zakładów produkujących m.in. opakowania, mogą występować czasowe modyfikacje nakrętek używanych do opakowań suplementów diety firmy Kenay. Obecnie używane nakrętki to: metalowe srebrne, metalowe złote (karbowane lub gładkie), plastikowe białe, plastikowe czarne. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. 

 


 

Czego szukają nasi klienci?

kurkuma, nattokinaza, witamina K2Spirulina Hawajska Pacifica

MAGAZYN LIFE EXTENSION

Czerwiec 2022:

Maj 2022:

Kwiecień 2022:


Poprzednie wydania:

Marzec 2022

Luty 2022

Styczeń 2022

Grudzień 2021

Listopad 2021

Październik 2021

Wrzesień 2021

Sierpień 2021

Lipiec 2021

Czerwiec 2021

Maj 2021

Kwiecień 2021

Marzec 2021

Luty 2021

Styczeń 2021

Senolityki w terapii anti-aging – jak działają?

Można powiedzieć, że jednym z głównych nurtów rozwoju medycyny w nadchodzących latach będzie analiza procesów starzenia się komórek oraz wpływania na ten proces za pomocą różnorakich preparatów. Już dzisiaj wiele suplementów diety oraz zabiegów kosmetologicznych ukierunkowanych jest na spowalnianie starzenia się organizmu, między innymi poprzez zwalczanie tzw. wolnych rodników. Dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć wam coś zupełnie nowego, co prawdopodobnie odmieni kształt przyszłych terapii anti-aging. Poznajcie senolityki!

Dlaczego komórki się starzeją?

Naturalny cykl życia komórki w ludzkim organizmie może znacząco różnić się w zależności od ich funkcji oraz budowy. Niektóre komórki jelita żyją zaledwie kilka dni, podczas gdy inne w naszym układzie kostnym mogą żyć latami. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia dla teorii, że człowiek starzeje się dlatego, że starzeją się jego komórki. Wiemy jednak, że komórka to podstawowa jednostka budulcowa w ciele człowieka, dlatego prawdopodobne zmiany w nich zachodzące wpływają z czasem także na starzenie się. Wciąż prowadzone są badania i analizy nad apoptozą, czyli śmiercią komórki, a także nad czynnikami, wpływającymi na szybkość procesów starzenia.

Wiemy jednocześnie, że część starych komórek podlega swego rodzaju „utylizacji” i zostaje usunięta przez nasz układ immunologiczny. Dotyczy to jednak pewnej grupy komórek, pozostałe, potencjalnie bierne, stare komórki, akumulują się (posiadają białka, które uniemożliwiają ich zidentyfikowanie przez białe krwinki). Zaobserwowano, że stare komórki z czasem przybierają cechy nowotworowych, a także przyspieszają starzenie się nowych komórek, które powstały w ich miejsce.

Senolityki w terapii anti-aging

W tym miejscu na scenę wkraczają senolityki, czyli stosunkowo niedawno odkryte związki chemiczne, które wykrywają i usuwają stare komórki z organizmu. Prowadzone na myszach testy dają zdumiewające wyniki. Sędziwym zwierzętom wydłużyła się długość życia, a ponadto poprawił się stan ich serca oraz znacznie polepszyła motoryka. W 2019 roku przeprowadzono badania na 19 pacjentach, obserwując równie optymistyczne wyniki, między innymi wsparcie mięśnia sercowego oraz pozostałych mięśni, poprawę pracy nerek, polepszenie samopoczucia itd. Prognozuje się, że w trakcie kilku nadchodzących lat senolityki będą kluczowymi preparatami w terapiach anti-aging i w sposób rewolucyjny będą one spowalniać procesy starzenia się naszego organizmu.

Desatinib i kwercetyna – senolityki o przebadanym działaniu

Dotychczasowe analizy wskazują na to, że połączenie tych dwóch senolityków daje doskonałe efekty dla ludzkiego zdrowia. Pierwszy z nich, czyli Desatinib to preparat antynowotworowy, którego zadaniem jest zwalczanie starych komórek tłuszczowych. Kwercetyna jest zaś związkiem pochodzenia roślinnego, który znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Usuwa stare komórki w obrębie nabłonka oraz szpiku kostnego.

Co jeszcze działa jak senolityki?

Na koniec warto dodać, że na rynku są już preparaty, które mają zbliżone działanie do senolityków opisanych powyżej. Są nimi resveratrol, który aktywnie usuwa uszkodzone i martwe komórki, a także antocyjany i likopen, korzystnie wpływające na układ wieńcowy. Warto zatem dodać do swojej diety maliny, truskawki, winogrona, pomidory, paprykę oraz grejpfruty.

Share this content

Dodaj komentarz