Naturalne sposoby oraz suplementy na libido

Aktywność seksualna to kwestia owiana społecznie gęstą mgłą. Niby każdy kojarzy co to jest libido, ale w naszym kraju wciąż tego typu tematy pozostają w sferze tabu. To w pewien sposób zastanawiające, jak trudno mówić o aktywności seksualnej i libido mimo wszechobecnej seksualności w reklamie czy telewizji. O siłę i ochotę na zabawy w łóżku można zadbać naturalnymi sposobami, włączając do swojej diety kilka powszechnie dostępnych produktów spożywczych oraz suplementów na libido.

Co to jest libido?

Inaczej pojęcie to można rozumieć za popęd seksualny. Specjaliści podają je jako jeden z niezbędnych warunków do zachowania ciągłości gatunku ludzkiego. Libido to swoisty wyznacznik aktywności seksualnej. U każdej osoby poziom libido jest inny. Oczywiście można zauważyć pewne wahania libido w zależności od płci i wieku, jednak w praktyce każda osoba posiada inny „temperament” i przejawia inne popędy seksualne, co jest całkowicie naturalną rzeczą.

Co ciekawe, libido nie można traktować wyłącznie jako pojęcia z zakresu nauk społecznych, ale także jako wskaźnik dla nauk ścisłych. Poziom aktywności seksualnej jest ściśle związany z bio-chemicznym aspektem ludzkiego organizmu, w tym z poziomem hormonów. Wahania hormonów to rzecz całkowicie naturalna, jednak gdy dojdą do tego aspekty zewnętrzne, jak np. przewlekły stres lub zła dieta, wówczas w łóżku mogą pojawiać się poważne problemy. Jak podnieść libido naturalnymi sposobami?

Co na libido?

Niektóre produkty spożywcze korzystnie wpływają na aktywność seksualną i zwiększają popęd seksualny (tzw. afrodyzjaki). Warto więc już teraz podzielić produkty spożywcze na te, które poprawią „performance” w sypialni oraz na te, które sprawią, że „zapłonie w nas ogień”.

Do tych pierwszych produktów zdecydowanie warto dodać kompleks witamin z grupy B oraz magnez. Poprawna praca układu nerwowego oraz mięśni z całą pewnością podniesie sprawność. Dla mężczyzn można także polecić produkty bogate we fruktozę (ważną w procesie spermatogenezy), czyli wszelkiego rodzaju owoce. Ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu oraz utrzymywanie optymalnej kondycji fizycznej, np. regularnie uprawiając sporty.

Spadek libido może równie dobrze wynikać z braków jakiegoś mikroskładnika (np. witamin), jak i z problemów zakorzenionych w naszej świadomości (np. słabej kondycji fizycznej, otyłości, niskim poczuci własnej wartości itp.). Trzeba zatem dobrze się wysypiać i dbać o higienę życia w wielu aspektach.

Druga grupa to wcześniej wspomniane afrodyzjaki. Są to produkty, które swoim działaniem zwiększają popęd seksualny. Po czym przyjdzie nam większa ochota na igraszki? Warto polecić np. niektóre przyprawy, jak goździki, kardamon, kolendra czy wanilia. Dobrym afrodyzjakiem jest także seler oraz rukola. Na podniesienie libido u kobiet poleca się mleko kokosowe oraz truskawki, podczas gdy na mężczyzn lepiej działają jaja kurze, miód oraz warzywa strączkowe.

Suplementy na libido

Tabletki na libido to produkty, które podnoszą popęd seksualny. Nie warto mylić ich z preparatami, które wywołują wzwód u mężczyzn. Suplementy na libido to w większości ziołowe, naturalne mieszanki zamknięte w skoncentrowanej, dziennej dawce.

Suplementy na libido dla mężczyzn to typowe kompleksy witamin i minerałów, wsparte np. wyciągiem z żeń szenia. W składzie takich preparatów nie zabraknie sporej dawki selenu, cynku i magnezu. Suplementację na libido warto wesprzeć pełnowartościową dietą ukierunkowaną na częstą aktywność seksualną (dużo warzyw i owoców, czyli naturalnych źródeł witamin, połączonych z bogatym źródłem aminokwasów).